J.B. Art - www.vytvarnepotreby.zlinsko.com

J.B. Art

podrobné hledání

KRESBA=>pastelky=>PROGRESSO AQUARELL

Jedná se o speciální akvarelové tužky bez dřeva, pouze v laku. Jejich jádro a vlastnosti tedy scela souhlasí s klasickými dřevěnými pastelkami.

Akvarelové, tedy vodou rozmývatelné pastelky jsou známy poměrně dlouho a nabízí dvojí užití. Lze s nimi kreslit jako s obyčejnými pastelkami, ale pokud na ně štětcem naneseme vodu, kresba se rozpije a připomíná malbu vodovými barvami. Tato metoda rozmývání kreseb je poměrně efektní a umožňuje vytvoření obrázků, které svým měkkým jemným vzhledem velmi připomínají akvarely, v nichž ale stále zůstávají stopy kresby pastelkou.

Výhodou Progress je jejich silné jádro 7,1mm , které umožňuje širokou barevnou stopu a velký nános barvy na plochu.

Pro příjemné nanášení a možnost následného efektu rozmývání suché malby vodou je v pastelovém jádru obsažena složka zaručující vynikající rozpouštění všech obsažených komponentů vodou. Rozmytí lze dosáhnout již pouhým zakápnutím malby kapkou vody, roztíráním jemným štětcem nebo i technikou nanášení oškrábaného jádra ve formě prachu či pilin a následné rozmytí. Díky velkému průměru jádra a díky jeho dostatečné pevnosti jej není zapotřebí fixovat dod dřeva. Tím se značně eliminují ztráty při hrocení a dochází k maximálnímu využití celého barevného jádra.

Žádný komponent užitý při výrobě neobsahuje toxické či jinak škodlivé látky, finální výrobek je tedy vhodný pro všechny věkové kategorie.

Pastelové tužky PROGRESSO AQUARELL jsou dodávány po jednotlivých odstínech nebo v soupravách.

Barevná škála obsahuje 48 odstínů.

 

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Partneři: rámování obrazů - dřevěné hračky - ramovani-online.cz -