J.B. Art - www.vytvarnepotreby.zlinsko.com

J.B. Art

podrobné hledání

KRESBA=>pastely=>měkké (prašné křídy)=>TOISON D´OR 8580

Hranaté prašné křídy TOISON D´OR 8580 jsou v podstatě suché měkké pastely. Oproti olejovým jsou méně odolné, ale díla jimi provedená mají svůj nezaměnitelný křehký výraz a atmosféru. Někdy se mohou podobat například kvaši, oleji či kresbě pastelkou.

Základem výrobní směsi jsou velice čisté mikromleté přírodní látky, jako bílá hlína (kaolin), křída a významnou složkou je pemza, což je minerál na bázi vulkanického skla. Tyto komponenty spolu s dalšími aditivy a pojivem tvoří základní směs, do níž jsou pečlivě vmíchány barevné pigmenty. Pigmenty jsou nakupovány od renomovaných výrobců z celého světa. Na jejich kvalitě, světlostálosti a dávkované koncentraci je závislý i konečný výsledek a trvanlivost malířského díla.

Kvadratický tvar poskytuje kromě běžných technik malby i možnost vykrývání velých ploch pomocí malby podélnou hranou, zároveň ale dává možnost drobné kresby. Hranatý tvar tak vybízí k inspiraci a k rozvoji nových směrů ve výtvarné technice.

Hranaté prašné křídy se snadno stírají v dostatečném množství na podložku, čímž je umožněno následné roztírání barevných prachových částic. Tato technika malby poskytuje neomezené možnosti změny vydatnosti a odstínu. Roztíráním tak snáze dosáhneme stínování kresby.

Po dokončení je vhodné použít přípravek fixativ, který zabrání následnému rozmazávání dokončeného výtvarného díla.

Žádný komponent užitý při výrobě neobsahuje toxické či jinak škodlivé látky a finální produkt je tedy vhodný pro všechny věkové kategorie uživatelů.

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Partneři: rámování obrazů - dřevěné hračky - ramovani-online.cz -